Kolikrát za hodinu byste měli vstát, když sedíte, abyste zůstali zdraví.

Pro snížení zdravotních rizik je dobré po určitou dobu vstát a hýbat se.

Dlouhodobé sezení má negativní vliv na srdce, metabolismus a pohybový aparát. Pro snížení zdravotních rizik byste měli po určitou dobu vstávat a pohybovat se. Uvádí to web Today.

K čemu vede sedavý způsob života

Kardioložka Sharonne Gazeová odhalila, že dlouhé hodiny sezení v práci nebo doma deaktivují kritickou část těla, která pomáhá udržovat správný krevní oběh.

Důležitou roli v žilním oběhu hrají lýtkové svaly, zejména sval ploskový. Když se stahují, stahují žíly v dolních končetinách, což napomáhá průtoku krve k srdci. Tento mechanismus je známý jako „druhé srdce“.

Když se lýtkové svaly uvolní, chlopně se uzavřou a zabrání proudění krve zpět do nohou.

Sedavý způsob života tento proces přerušuje, což může vést ke stagnaci krve v nohách a vážným zdravotním následkům.

Udržujte nohy v pohybu, protože nadměrné sezení může být škodlivé pro vaše srdce a cévy a může zvýšit riziko srdečních onemocnění.

Omezená fyzická aktivita snižuje průtok krve, a tím i přísun kyslíku a živin do mozku. To může vést k únavě, zhoršení koncentrace, paměti a snížení produktivity.

Co byste měli dělat

Vyplatí se dělat časté přestávky v chůzi, pohybovat se alespoň jednou až dvakrát za hodinu, nebo pokud možno častěji. To je důležité zejména v případě, že máte práci u stolu nebo ve stoje.

„Jde o to, abyste si napumpovali lýtkové svaly,“ upozorňuje Gaze.

Pokud sedíte v letadle nebo v práci u stolu, provádějte zvedání prstů na nohou. Pokrčte chodidlo nahoru a dolů – tento pohyb se co nejvíce blíží krokovému pohybu.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog | FitandHealth