Při vytváření objednávky věnujte zvýšenou pozornost závozové mapě.
Výdejní místo v Praze je zpoplatněno.

Fit and Health Fit and Health

Novinky

Jak na zdravé hubnutí?

Jak na zdravé hubnutí?

Zajímáte so to jak zdravě hubnout? Napasali jsme článek, ve kterém Vám napovíme jakým směrem se vydat a dojít až k cíli.

Zveřejněno: 15.10.2022

Zajímáte se o to jak se zbavit přebytečných kilogramů? Koho z nás někdy při pohledu do zrcadla nepřepadl pocit, že je potřeba s tou postavou něco udělat? Vždy nemusí být motivací jen štíhlá postava a krása. Motivací může být i zdraví. Zdravý jídelníček s dostatečným pohybem Vám pomůže k lepšímu životu a zdraví. A věřím, že po příjemné procházce v přírodě, se budete cítíte lépe než po večeři v Mékáči. Co je to tedy to zdravé a udržitelné stravování a jak na něj?

 

Jak to tedy s tím hubnutím je?

Hubnutí je komplexní věc, kde si můžete vybrat z nesčetného množství postupů jak zhubnout. Jisté jé, že přijatelné a zdravé hubnutí znamená snížit hmotnost max o 1Kg za týden.  Samozřejmě jinak bude hubnout  člověk mladý a jinak starší. Záleží na metabolismu daného jedince a také na objemu svalů na jeho těle. Svaly jsou obecně požíračem tuků, takže svalnatý člověk pálí tuk rychleji než někdo, kdo svaly nemá. Alfou a omegou  procesu snížení váhy samozřejmě souvisí se změnou jídelníčku a jde o to si vybrat co Vám nejvíce vyhovuje. Budete si jídelníček sestavovatt sami a nebo si ho necháte necháte sestavit od nutričního specialisty? Jídlo si budete přípravovat sami a nebo využijete možnosti dovozu jídla? V prvé řadě je potřeba popřemýšlet nad základními věcmi a vytvořit si plán. Plán Vám pomůže dodržet systém a dodržování systému vede k úspěchům.  Pokud se Vám to podaří nastartovat a vytvořit si návyk, do stavu, ze kterého se chcete vymanit se již nevrátíte.

 

 

Pár slov k potravinám které Vás povedou k cíli

Základem výživné stravy by mělo být co nejmenší používání rafinovaných potravin, třeba obilovin (rafinací obilovin se zbavujeme slupky a klíčků v zrnech a vzniká tak bílá mouka nebo třeba bílá rýže, která je zbavena živin, minerálů a vlákniny). Potraviny s velkým obsahem tuků, sladidel či dalších umělých přísad, tělu moc neprospívají. Omezit bychom měly hlavně zpracované potraviny, jako jsou sladké sušenky, koblihy, čokoládu (neplatí pro 80% hořkou čokoládu). Potraviny z bílé mouky jako jsou rohlíky, bílý chleb. Pochutiny jako čipsy, preclíky či hranolky. Samozřejmě to platí také o slazených nápojích, které obsahují kila cukru.Tak nějak všichni tušíme, čemu všemu bychom se měli vyvarovat, ale na druhou stranu chápu, že to nezdravé chutná o dost lépe než to zdravé? A proto píšu “Vyvarovat se a omezit“.

Naopak bychom měli do svého jídelníčku zařadit potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které Vám zajistit plný žaludek a omezit tak pocit hladu. Dejte si tedy ovoce, zeleninu, luštěniny, či potraviny, které obsahují celá zrna (ovesné vločky).

 

Tip: Já osobně ráno snídám ovesnou kaši s mlékem, či vodou. Vločky namočím povařím. Na vršek si dám plátek másla, banán, jahody, či jiné ovoce s nastrouhanou hořkou čokoládou.

 

Také nesmíme zapomínat na jídla bohatá na proteiny/bílkoviny jako  jsou jogurty, hovězí maso, ryby, vejce či drůbež. A v neposlední řadě zařadit do stavy “zdravé tuky“ ať už živočišné( sýry,vejce) či rostlinné(ořechy, semena, olivový nebo kokosový olej). Vsunutí zeleniny do jídelníčku je pro hubnutí nezbytné. Samozřejmě se nemusíte cítit jako králík. Pro tělo je přijatelnější konzumace zeleniny vařené než syrové, která se hůře tráví. Dopřejte si zeleninovou polévku, vývar se zeleninou, či oblíbenou dušenou mrkvičku. Možnosti je spousty.