SLEVA 37% na veškeré balíčky na 8, 12, 16, 20 a 24 týdnů - slevový kód "leto37" . 
Při vytváření objednávky věnujte zvýšenou pozornost závozové mapě.
Pro blížší informace volejte 413 033 007.

Fit and Health Fit and Health

Novinky

Léčivé účinky podzimního koření

Léčivé účinky podzimního koření

Víte které koření prospívá lidskému zdraví? Speciálně na podzim je to aktuální téma, pojďme se tedy na něj společně podívat.

Zveřejněno: 19.10.2023

Léčivé účinky podzimního koření

 

Podzimní koření, konkrétně skořice, zázvor, hřebíček a muškátový oříšek, jsou oblíbená nejen pro svou hřejivou a konejšivou chuť, ale zároveň prospívají lidskému zdraví. Obsahují množství látek, které mají příznivý vliv na fungování organismu a imunitní systém.

Skořice

Skořice je bohatá na antioxidanty a má protizánětlivé účinky. Může pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi a riziko srdečních a jiných chronických onemocnění. Jak ji rychle a jednoduše zařadit do jídelníčku? Skořici si můžete přidávat do ranních vloček, kávy, smoothies, nebo jogurtu. Pokud jste ještě nezkoušeli přidat skořici do rajské omáčky, guláše nebo indického kari, je ten pravý čas.

Zázvor

V období rýmiček a nachlazení stoupá poptávka po zázvoru a není to jen tak. Už naše babičky léčili tímto zázračným kořenem všemožné neduhy. Zázvor má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Je známý tím, že, mimo jiné, pomáhá i při nevolnosti nebo s bolestí svalů. Štiplavý zázvorový čaj s medem může zásadně zrychlit rekonvalescenci. 

Hřebíček

Hřebíček má vysoký obsah antioxidantů a působí protizánětlivě, bojuje s viry a plísněmi. Hřebíčkový olej se v tradiční medicíně používá již několik století ke zmírnění dýchacích potíží. Je zároveň přírodním anagetikem, a tak může pomoci při bolestech zubů, než se dostanete k vašemu zubnímu lékaři. Zařazení hřebíčku do jídelníčku přispívá i ke zdravějšímu dýchacímu systému. Hřebíček se skvěle kombinuje s jablky, hruškami, nebo dýněmi. Dopřejte si svařený jablečný mošt s hřebíčkem a skořicí, nebudete litovat.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek obsahuje antioxidanty a má antibakteriální účinky. V tradiční medicíně se používá k léčbě různých onemocnění. Pomáhá se stresem, depresemi nebo úzkostmi, a tak vám navodí tu správnou podzimní atmosféru plnou klidu a harmonie. Pokud trpíte na zažívací potíže, hřebíček vám pomůže harmonizovat trávicí trakt. 

Podzimní koření může podpořit náš imunitní systém, ale není všemocné. Největší vliv na náš imunitní systém má náš způsob života. Vyvážená strava, pravidelný pohyb, dostatečný spánek, zvládání stresu a správné hygienické návyky se odráží n našem celkovém zdraví. 

Navíc, pokud máte specifické zdravotní problémy nebo potíže, nebuďte tvrdohlaví a zavolejte svému lékaři.