❗Máme nový objednávkový systém. Potřebujete poradit? Volejte na naši infolinku 413 033 006/7.❗
Při vytváření objednávky věnujte pozornost mapě, kde jsou zvýrazněná místa, kam zavážíme.

Fit and Health Fit and Health

Novinky

Jak na krásný a pevný zadeček

Jak na krásný a pevný zadeček

Napadlo Vás kolik dřiny stojí vysněný zadeček? Možná budete překvapeni jak jednoduché to může být.

Zveřejněno: 05.02.2023

Obzvláště před nástupem léta a plavkové sezony řadu žen trápí jejich nedokonalá postava. Pokud i vy toužíte po pevném zadečku bez ošklivé pomerančové kůry, nemusíte kvůli tomu chodit každý den dřít do posilovny. Někdy totiž stačí i zdánlivé drobnosti. O tom, že pěkný a pevný zadek není zadarmo, není pochyb. Nemusíte, ale nutně trávit dlouhé hodiny v posilovně náročným cvičením, dodržováním přísné diety nebo utrácet velké částky za plastickou chyrurgii. Ke krásnému pozadí bez celulitidy pomáhají i zdánlivé maličkosti – bylinkový čaj místo kávy, chození do schodů místo jízdy výtahem a také být více v klidu a omezit stres. Stačí na vše denně myslet a poctivě se našimi radami řídit.

 

 

  • Hlavní faktory, které celulitidu ovlivňují

Obecně spokojenost žen se svým pozadím je podle průzkumu velmi nízká. Jen asi šest žen ze sta považuje své pozadí za atraktivní. Většina žen se obává, že má příliš velký nebo povislý zadek. Popřípadě, že celkový dojem kazí celulitida. Poradíme vám nějaké triky, díky kterým zpevníte pozadí a výrazně zredukujete celulitidu.

 

1. Napadla vás někdy otázka, proč nemáte pevný zadek i když cvičíte?

Možná patříte k ženám, které se snaží pravidelně cvičit, dbají na stravu, ale výsledek stále neodpovídá vašemu snažení. Celulitida je daná částečně geneticky, ale velký vliv má na ní i životní styl. Co tedy ovlivňuje, zda celulitidu máte či nikoli?

 

2. Celulitida a sedavé zaměstnání

To, že každodenní sezení u počítače bez pohybu a protažení tělu neprospívá, vás asi určitě napadlo. Je ale potřeba myslet i na to, jak sedíte. Křížíte nohy? Křížení zabraňuje proudění lymfy a podporuje vznik celulitidy. Nehledě na to, že vás také bolí záda. Neseďte se zkříženými nohami a každou hodinu se protáhnět, 5min bohatě stačí.

 

3. Genetika je nemilosrdná

Na přírodu jsme krátcí, do vínku nám bylo něco dáno a genetika má na tom lví podíl, zda celulitidu máme či nikoli. Pokud má vaše maminka pomerančovou kůži a babička dolíčky na stehnech, pravděpodobně celulitidu budete mít také. Celulitidu můžete mírnit, jídlem, pohybem a částečně i kosmetikou.

 

4. Pozor na stres

Slyšeli jste někdy o kortizolu? Je to stresový hormon, tvořený v nadledvinkách, který se při stresu uvolňuje do ledvin. Tento hormon podporuje ukládání tuku do tukových buněk. Dle typu postavy se tuk může ukládat v oblasti břicha, stehnech a hýždích. Stres tak negativně ovlivňuje nejen vaši psychiku, ale bohužel i vzhled těla. Zkuste se tedy méně stresovat a více odpočívat.

 

  • Co tedy dělat abychom celulitidu omezili?

Vznik celulitidy úzce souvisí s produkcí „ženského“ hormonu estrogenu. Proto se tento problém většinou týká žen a ne mužů. Změna životního stylu může pomoci v boji proti celulitidě. Kůži většinou poškozuje nadměrná konzumace alkoholu, kouření, nedostatek pohybu a již zmíněný stres, ale také nedostatečný pitný režim a stravovací návyky. Jak se tedy celulitidy zbavit a nebo ji alespoň zredukovat?

 

1. Pravidelně jezte

Pokud budete držet přísnou dietu, celulitidy se nezbavíte. Paradoxně se naopak mohou hrbolky celulitidy po rychlém zhubnutí ještě více zvýraznit. Místo hladovění se zaměřte na pravidelnou konzumaci 5 - 6 jídel denně. Přidejte do svého jídelníčku čerstvou zeleninu, ovoce a potraviny bohaté na bílkoviny. Slyšeli jste někdy o zdravém talíři, který napovídá, co bychom měli jíst, abychom se udrželi ve formě? Nezapomínejte také na to, že jsme tady pro Vás a se stravou Vám rádi pomůžeme, více o naši skvělé krabičkové stravě ZDE. 

 

2. Dodržujte pitný režim

Měli bychom vypít alespoň 2 litry tekutin denně. Samozřejmě každé tělo má nároky na vodu trošku jiné, ale v průměru jsou to 2 litry. Nezapomínejte na to, že pokud pijete kávu tak by jste ji měli prokládat dostatečným množstvím vody, káva je močopudná takže naopak, pomáhá dostávat tekutiny z těla ven.

 

3. Hýbejte se

Nezapomínejte na pohyb, který je velice důležitý. Najděte si aktivitu, která Vám bude vyhovovat a budete ji mít rádi. Může to být chůze, běh, nebo třeba jízda na kolečkových bruslích.

 

  • Skvělé cviky, na boj s celulitidou

Nemůžete chodit do posilovny, ale chcete udělat něco pro sebe a své tělo? Tyto 3 jednoduché cviky zvládne každý a výsledek bude stát za to, uvidíte.

 

 

1. Odlepte zadek od podlahy

Lehněte si na záda, ruce položte v bok, pokrčte kolena tak, aby byla chodidla od sebe na šířku boků. Stáhněte si hýžďové svaly a zvedněte je z podložky. Pozor, chodidla musí zůstat na zemi! Zůstaňte v této poloze po dobu 2-3 sekund a kolena tlačte k sobě. Uvolněte se a pomalu se vraťte do výchozí polohy. Dělejte 3 série po 12 opakováních. Nezapomínejte mezi cviky odpočívat.

 

 

2. Do polodřepu

Postavte se s nohama na šířku ramen. Nadechněte se a udělejte dřep. Buďte opatrní, mějte rovná a pevná záda i břicho. Pohyb provádějte plynule a nespouštějte se pod spodní část kolen, tím by Vaše kolena trpěla. Dělejte 3 série po 12 opakováních.

 

 

3. Tvarování zadečku výpady

Postavte se s nohama tak, aby jste je měli na šířku boků a vykročte vpřed. Pozor, koleno přední nohy se nesmí dostat před palec chodidla. Nohu neohýbejte o více více než 90 stupňů. Spouštějte se k podlaze, nahoru a dolů, druhým kolenem se vždy zastavte lehce nad zemí. Záda mějte rovná a břicho vtažené. Provádějte 3 série po 12 opakováních.

Celé toto cvičení zvládnete do 20 min. No řekněte sami nestojí těch 20 min za Váš vylepšený zadeček? Určitě ano.

 

Nezapomínejte také na to, že pro Vás vaříme také tu nejlepší krabičkovou stravu, která Vám pomůže k dosažení vašich cílů, třeba vysněného zadečku.

 

  • Nebo si můžete přečíst další článek na našem BLOGU