VÝDEJNÍ MÍSTO V PRAZE JE ZPOPLATNĚNO. VÝDEJNÍ MÍSTO V TEPLICÍCH DOČASNĚ ZRUŠENO.
Při vytváření objednávky věnujte zvýšenou pozornost závozové mapě.
Pro blížší informace volejte 413 033 007.

Fit and Health Fit and Health

Novinky

Jak zhubnout boky a zadek

Jak zhubnout boky a zadek

Plavková sezóna se nám kvapem blíží a tak se spousta z nás začíná zajímáte o to jak zhubnout. V dnešním článku vám napovíme jak
na krásné oblé boky a pevný zadek.

Zveřejněno: 10.05.2023

Jak zhubnout boky a zadek

Pojďme se podívat na to jak se efektivně můžete zbavit tuků na vašich bocích a jak boky vytvarovat, aby jste s nimi byli spokojeni.

Mít široké boky je sexy, ale bohužel né každému se jeho boky musí líbí. Vedlejším efektem hromadění tuku je celulitida (způsobuje, že pokožka vypadá jako pomerančová kůže). Ve skutečnosti to může být známka nezdravého životního stylu a stravovacích návyků.

Nadměrný tuk na kyčlích je způsoben řadou faktorů. Lidé, kteří mají určitý typ postavy, mívají tendenci ukládat více tuku v bocích než ostatní. Kromě toho může sedavý životní styl, který je spojeván s malou fyzickou aktivitu, přispívat k nabírání tuku také. Nedostatek pohybu je obecně spojován se snížením svalové hmoty a nárůstu tukové tkáně.

Abychom zredukovali % tuků v našem těle, je potřeba se zaměřit na vyváženou stravu složenou z plnohodnotných potravin. Je potřeba se pravidelně věnovat fyzické aktivitě snížit hladinu stresu a dopřát si dostatek spánku.

Pevné a kulaté boky nevypadají jen dobře, ale také zlepšují držení těla a podporují váš „CORE“, tedy zpevní střed těla. Pojďme si tedy říci, jak shodit přebytečný tuk z boků a zabránit jejich ochabování.

 

Hubněte pohodlně z pohodlí domova

1. Počítání kalorií

Pokud si myslíte, že dokážete přebytečný tuk na bocích zredukovat okamžitě tak se mýlíte. Je potřeba se obecně zaměřit na odstranění přebytečného tuku z těla a následně během tohoto procesu začnete hubnout a spalovat tuk po celém těle, tedy i z bočních partií.

Metoda počítání kalorií může být účinná, ale také nepříjemná a ne každému musí vyhovovat. Pokud patříte k těmto lidem raději se ji vyhněte a zkuste využít vašeho odhadu, který vám napoví jakému druhu potravin se raději vyhnout.

Dopřejte si syrovou zeleninu, ovoce, pijte zelený nebo bylinkový čaj. Snažte se vyhnout sladkým potravinám, smaženým jídlům, různým ochuceným omáčkám a samozřejmě slazeným nápojům.

 

  

2. Dodržujte pitný režim

Každý den vypijte alespoň 3 litry vody. Pití vody napomáhá pocitu sytosti a také zlepšuje stav kůže a zlepšuje funkci mozku. Proč je pití vody tak důležité si můžete přečíst v našem starším článku.

Tip: „Do vody přidejt bylinky a koření,  aby vám více chutnala“

 

3. Začněte den vodou s citrónem

Citronová voda je známý booster metabolismu. Vitamín C v citronu pomáhá posilovat imunitu odstraňuje volné radikály a také vyrovnává pH ve vašem těle.

Tip: "Přidejte šťávu z poloviny citronu do sklenice vody o pokojové teplotě. Pokud je voda na vás příliš kyselá, můžete do ní přidat lžičku medu. Dobře promíchejte a vypijte“

 

4. Začněte den s jablečným octem

Jablečný ocet je skvělou náhradou citronu nebo limetky. Je přírodní a je známo, že podporuje hubnutí. Vědci také zjistili, že jablečný ocet je silným inhibitorem obezity – výrazně omezuje možnost ukládání tuku v těle. Nejúčinnější je, když se užívá 30 minut před jídlem.

 

5. Pití slané vody

Věděli jste, že zácpa a špatný trávicí systém mohou způsobit přibírání na váze a bránit normálnímu fungování buněk a orgánů? Tlusté střevo by mělo být čisté, aby vaše zažívání a metabolismus pracovali správně.

Pouze pití čisté vody vám nemusí vyhovovat, pokud pravidelně trpíte zácpou. K pročištění zažívacího systému můžete použít mořskou sůl. Životně důležité minerály v mořské soli působí jako projímadlo, které čistí tlusté střevo a podporují trávení. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte nerafinovanou mořskou sůl.

 

6. Káva také může pomoci s redukci hmotnosti

Černá káva nebo káva bez cukru nebo jakékoli smetany vám může pomoci shodit přebytečná kila. Káva pomáhá potlačovat chuť k jídlu a dává vám pocit sytosti. Pro dosažení nejlepších výsledků vypijte šálek černé kávy 30 minut před jídlem. Pokud nejste příznivci kofeinu, můžete se rozhodnout pro zelenou kávu, která má velmi málo kofeinu a je nabitá kyselinou chlorogenovou, která zrychluje metabolismus a zabraňuje vstřebávání tuků.

 

7. Zařaďte do svého jídelníčku zdravé tuky

Ne všechny tuky jsou špatné. „Zdravé tuky“ pomáhají buňkám fungovat správně a napomáhají správnému fungování orgánů. Mají protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat záněty nebo stresu.

Zařaďte do svého jídelníčku kokosový olej, přepuštěné máslo (ghí), mandle, makadamové ořechy, vlašské ořechy, slunečnicová semínka, lněná semínka, chia semínka, slunečnicové máslo, olej z rýžových otrub, olivový olej, melounová semínka a dýňová semínka, které se vyberete vy?

 

8. Jestě zdravě

Jíst zdravě není drahé, pokud víte, kde nakoupit co potřebujete. Doplňte do své lednice zdravé potraviny, jako jsou zelenina a ovoce. Používejte bylinky, koření, zdravé tuky s plnotučným mlékem a jogurty. Ujistěte se, že nekupujete žádné zpracované potraviny, jako jsou salámy, klobásy a mražené potraviny.

Dopřejte si pět různých druhů zeleniny během dne, které si rozložíte do třech porcí. Dopřejte si tři různé druhy ovoce během dne, které si rozložíte do třech porcí. Vyhněte se používání balených omáček a konzerv nebo hotových jídel. Kde najdete zdravé věci? Zkuste místní zeleninový trh nebo supermarkety. Více informací o tom jaké jídlo jíst, když chceme zdravě hubnout najdete v našem článku: Jaká by měla být správná strava abychom hubli“

 

9. Pití zeleného čaje

Zelený čaj je nabitý antioxidanty. Obsahuje epigalokatechin gallát (EGCG), silný antioxidant, který pomáhá vyplavovat toxiny a nastartovat metabolismus, zlepšuje trávení, zvyšuje pocit sytosti a dodává energii po celý den.

Pijte zelený čaj nebo zelený čaj matcha bez přidaného cukru nebo smetany. Vyhněte se ochucenému zelenému čaji, protože obsahuje přidaný cukr, aby byl chutnější, a není tak účinný jako čistý zelený čaj. Pijte 4-5 šálků zeleného čaje denně. Můžete také vyzkoušet bylinné čaje na hubnutí.

 

10. Omezte svačinky

Všichni rádi svačíme, problém může nastat ve chvíli, když každou hodinu svačíme, ale něco nezdravého. Když budete jíst hranolky, oplatky nebo čokoládu, většinou vždy přiberete, bez ohledu na to, jak moc cvičíte.

TIP: "Vylaďte své svačinky – dejte si okurku, mrkev nebo čerstvě lisovanou ovocné šťávu"